سبا آسانبر - نماینده انحصاری KONE ایران , آسانسور , پله برقی , رمپ


10

پایان کنفرانس دو روزه زن، معماری و شهر به همراه تصاویر از غرفه سبا آسانبر

پایان کنفرانس دو روزه زن، معماری و شهر  به همراه تصاویر از غرفه سبا آسانبر

نخستین کنفرانس دو روزه زن، معماری و شهر با هدف معرفی جایگاه زن در شهر و معماری آن در تاریخ 7 و 8 اسفند با حمایت شرکت مهندسی سبا آسانبر در محل مرکز همایش های بین المللی رایزن برگزار شد.

 این کنفرانس برای اولین بار به منظور بررسی جایگاه زنان در معماری و شهرسازی و تعیین حریم مناسب برای فعالیت های زنان در کلان شهرها و سایر شهرهای کشور با حضور کارشناسان و اساتید فن معماری آغاز به کار کرد

دکتر ایرج اعتصام، پدر معنوی معماری ایران و رئیس کنفرانس با بیان اینکه زنان حدود نیمی از جمعیت جهان را تشکیل می دهند، افزود: زنان علاوه بر نقش مقدس مادری و مسئولیت هایی که در سطوح مختلف اجتماعی دارند، امروزه نه تنها در عرصه های آکادمیک و حرفه ای وارد شده و از جایگاه مناسبی برخوردارند، بلکه حضور جدی آنها علیرغم تمامی مشکلات موجود گفتمان معماری و شهرسازی جهان و همچنین ایران را به چالش کشانده است .

وی ادامه داد: حدود 80 درصد از دانشجویان کشورخصوصا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا زن هستند و افتخار می کنیم که زنان ما توانسته اند به جایگاه های شایسته علمی حتی در سطح دنیا دست پیدا کنند.این استاد معماری ادامه داد: در این کنفرانس می خواهیم نشان دهیم که زنان ایرانی علاوه بر نقش مادری و همسری در فعالیت های اجتماعی نیز به صورت فعال و پویا حضور دارند.

دكتر شادی عزيزي، دبیر علمی کنفرانس نیز گفت: برای بسیاری از افراد ممکن است عنوان کنفرانس جالب و پرسش برانگیز باشد، اینکه «زن, معماری و شهر» به چه معناست؟ چه چیزی قرار است در این کنفرانس بررسی شود و آیا بین جنسیت‌ها, معماری و شهر ارتباطی می‌توان یافت؟ وی افزود: همه ما می‌دانیم که بررسی مسائل به صورت بینارشته‌ای یکی از ضرورت‌های عصر حاضر است و یکی از اهداف اصلی و بنیادین این کنفرانس به طور کلی, خوانش معماری و شهر از دریچه علوم اجتماعی و به خصوص جامعه‌شناسی است.

عزیزی اولین دستاورد این کنفرانس, را ارتقای آگاهی زنان معمار و شهرساز کشور به لحاظ وضعیت حال حاضرشان و راه‌های بهبود این وضعیت دانست و گفت: دومین دستاورد, ایجاد شبکه‌ موثر و موفقی از زنان معمار و شهرساز در محیط دانشگاهی, و محیط‌های کاری طراحی و اجرا است تا بتوانند با همکاری و تعامل با همدیگر مسائل و مشکلات‌شان را شناسایی و در جهت رفع آن اقدام کنند.

وی سومین دستاورد این کنفرانس را شکل‌دهی گفتمانی نو در جامعه معماری و شهرسازی ایران در کنار سایر گفتمان‌های عنوان کرد و ادامه داد: دستاورد چهارم کنفرانس نیز عبارتست از ایجاد لایه شناختی با محوریت جنسیت و فضا برای استادان و دانشگاهیان به منظور ایجاد تحقیقات و کمک به شکل‌دهی واحدهای تدریسی در این زمینه در دانشگاه‌ها  و دخیل کردن آن در طراحی‌ها توسط طراحان.

اما در بخش جنبی این کنفرانس، فضایی اختصاصی به حامیان مالی تعلق داشت که به معرفی محصولات و خدمات خود بپردازند. سبا آسانبر نیز به عنوان یکی از حامیان اصلی بصورت فعال نسبت به معرفی راه حل های جدید خود به بازدید کنندگان پرداخت.

در طول این دو روز بزرگانی از جمله آقایان دکتر ایرج  اعتصام، مهندس بهرام کلانتری، مهندس افشین حجت، مهندس کیوان خجسته مدیر عامل سبا آسانبر و نیز سرکار خانم دکتر شادی عزیزی دبیر علمی کنفرانس و همچنین مدیران عامل شرکتهای هربرز و هدیش (برگزارکنندگان کنفرانس) و نیز نماینده رسمی استودیوی طراحی پورشه دیزاین (Porsche design Studio – official agency in Iran) و همچنین دکتر حمید رضا موسوی، عضو هیئت مدیره و طراح ارشد معماری شهری مهندسین مشاور نگین شهر آینده از فضای اختصاصی سبا آسانبر بازدید کردند.1562913192014IMG_2565.JPGimage (1).jpegimage (3).jpegimage (4).jpeg

تعداد امتیازات: (172) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (9247)
کد خبر: 29